The WPIAL came into the medal rounds of the PIAA Championships with nine individuals wrestling for a gold medal. Pleasant) F Bryce Rafferty (Brookville), 1:23; Brad Morrison (West Perry) DEC Hayden Linkerhof (Corry), 1-0, 285 pounds: Riley Robell (Bishop McDevitt) F Kade Sottolano (Williamson), 5:33; Austin Johnson (Muncy) MD Josh Perrine (Saegertown), 10-2, 106 pounds: Ayden Smith (Notre Dame GP) F Major Lewis (Trinity), 4:36; Carter Beck (Saegertown) DEC Elijah Brosius (Cranberry), 3-0, 113 pounds: Lucas Fye (Bald Eagle Area) DEC Jack Kazalas (Quaker Valley), 5-0; Landon Bainey (West Branch) DEC Hunter Robison (Saegertown), 4-3, 120 pounds: Cooper Hornack (Burrell) DEC Cole Householder (Brookville), 9-2; Hunter Gould (Conneaut Area) MD Logan Richey (Quaker Valley), 10-0, 126 pounds: Charlie Robson (Conwell-Egan) F Gaven Suica (Burgettstown), 1:27; Jojo Przybycien (Fort LeBoeuf) DEC Eli Bounds (Boiling Springs), 4-3, 132 pounds: Calan Bollman (Chestnut Ridge) DEF Kyle Mccollum (Beth Center), 4-0 1:52; Max Stein (Faith Christian) DEC Jack Martinec (Cochranton), 7-0, 138 pounds: Connor Saylor (Hickory) DEC Cameron Milheim (Warrior Run), 1-1 UTB; Anthony Evanitsky (Wyoming Area) DEC Easton Toth (Forest Hills), 6-4 SV, 145 pounds: Ty Watson (Penns Valley) MD Cael Markle (Saucon Valley), 15-4; Carter Gill (Hickory) DEC Trevor Weyandt (Chestnut Ridge), 3-1, 152 pounds: Michael Duggan (Boiling Springs) DEC Hunter Hohman (Grove City), 9-7; Cooper Price (Wyoming Area) DEC Tyler Berish (Beth Center), 4-0, 160 pounds: Robert Schneider (Lackawanna Trail) F Christian Hirak (Derry), 1:47; Aiden Zimmerman (Johnsonburg) DEC Bryant Green (Towanda), 7-2, 172 pounds: Nolan Lear (Benton) DEC Caleb Close (Bald Eagle Area), 3-1; Suds Dubler (Glendale) DEC Garrett Tettemer (Notre Dame GP), 7-0, 189 pounds: Hadyn Packer (Jersey Shore) F Ty Csencsits (Saucon Valley), 2:10; Landon Caldwell (Saegertown) DEC Jacob Scheib (Tri Valley), 10-5, 215 pounds: Nick Woodruff (Wyalusing) F Cael Black (Eisenhower), 4:20; Abe Keep (Girard) F Dante Mahaffey (Saucon Valley), 2:47, 285 pounds: Emmanuel Ulrich (Mifflinburg) F Xavier Reyda (Corry), 2:17; Leo Muzika (Faith Christian) F Charles Sheppard (Hamburg), 2:03, 106 pounds: Ayden Smith (Notre Dame GP) DEC Parker Sentipal (Burgettstown), 7-1; Cole Hubert (Saucon Valley) DEC Carter Beck (Saegertown), 7-2, 113 pounds: Deven Jackson (West Perry) DEC Lucas Fye (Bald Eagle Area), 8-4; Gauge Botero (Faith Christian) DEC Landon Bainey (West Branch), 6-2, 120 pounds: Cooper Hornack (Burrell) DEC Chris Vargo (Bentworth), 2-1 TB2; Coen Bainey (Bald Eagle Area) DEC Hunter Gould (Conneaut Area), 6-1, 126 pounds: Kaden Milheim (Warrior Run) DEC Charlie Robson (Conwell-Egan), 7-6; Jojo Przybycien (Fort LeBoeuf) DEC Dylan Granahan (Benton), 4-3, 132 pounds: Conner Heckman (Midd-West) DEC Calan Bollman (Chestnut Ridge), 4-2 SV; Mason Barvitskie (Southern Columbia) DEC Max Stein (Faith Christian), 1-0, 138 pounds: Cade Wirnsberger (Meadowbrook Christian) DEC Connor Saylor (Hickory), 3-0; Anthony Evanitsky (Wyoming Area) DEC Ambrose Boni (Central Valley), 5-3 TB2, 145 pounds: Kaiden Wagner (Lewisburg) MD Ty Watson (Penns Valley), 11-3; Carter Gill (Hickory) DEC Evan Maag (Notre Dame GP), 4-3, 152 pounds: Michael Duggan (Boiling Springs) DEC Devon Deem (Montgomery), 5-2; Cooper Price (Wyoming Area) DEC Justin Richey (Quaker Valley), 4-2, 160 pounds: Zeke Dubler (Glendale) F Robert Schneider (Lackawanna Trail), 4:35; Ganon Smith (Newport) F Aiden Zimmerman (Johnsonburg), 4:52, 172 pounds: Suds Dubler (Glendale) DEC Riley Parker (Canton), 5-0; Nolan Lear (Benton) DEC Garrett Garcia (Southern Columbia), 4-2 TB2, 189 pounds: Hadyn Packer (Jersey Shore) F Seth Stewart (Brockway), 2:03; Patrick Cutchember (Quaker Valley) DEC Landon Caldwell (Saegertown), 4-3, 215 pounds: Nick Woodruff (Wyalusing) DEC Hayden Linkerhof (Corry), 4-2; Abe Keep (Girard) DEC Bryce Rafferty (Brookville), 4-2, 285 pounds: Emmanuel Ulrich (Mifflinburg) F Josh Perrine (Saegertown), 3:39; Kade Sottolano (Williamson) DEC Leo Muzika (Faith Christian), 5-1, 106 pounds: Louie Gill (Hickory) DEC Ayden Smith (Notre Dame GP), 6-3; Cole Hubert (Saucon Valley) F Brayden Hartranft (Berks Catholic), 0:16; Aaron Seidel (Northern Lebanon) F Carter Beck (Saegertown), 1:51; Parker Sentipal (Burgettstown) DEC Elijah Brosius (Cranberry), 4-2, 113 pounds: Gavin Bradley (Athens Area) F Jack Kazalas (Quaker Valley), 4:25; Gauge Botero (Faith Christian Academy) F Lucas Fye (Bald Eagle Area), 2:51; Branden Wentzel (Montoursville) DEC Hunter Robison (Saegertown), 7-0; Deven Jackson (West Perry) DEC Landon Bainey (West Branch), 3-1, 120 pounds: Jaden Pepe (Wyoming Area) MD Cooper Hornack (Burrell), 12-4; Coen Bainey (Bald Eagle Area) DEC Cole Householder (Brookville), 6-4; Brock Weiss (Jersey Shore) DEC Adam Schweitzer (Notre Dame GP), 6-4 SV; Chris Vargo (Bentworth) DEC Hunter Gould (Conneaut Area), 3-0, 126 pounds: Scott Johnson (Muncy) TF Trevor Husick (Tussey Mountain), 20-5 6:00; Dylan Granahan (Benton) DEC Kobi Burkett (Chestnut Ridge), 9-2; Kaden Milheim (Warrior Run) DEC Trent Hoover (Penn Cambria), 6-0; Mark Palmer (Brockway) DEC Robert Gardner (South Williamsport), 11-6, 132 pounds: Owen Reinsel (Brookville) DEC Ethan Kolb (Benton), 3-0; Mason Barvitskie (Southern Columbia) F Calan Bollman (Chestnut Ridge), 3:39; Conner Heckman (Midd-West) DEC Jack Martinec (Cochranton), 3-1; Brandan Chletsos (Notre Dame GP) DEC Joey Sentipal (Burgettstown), 5-1, 138 pounds: Connor Pierce (Harbor Creek) MD Kobin Karper (Boiling Springs), 10-2; Ambrose Boni (Central Valley) DEC Cameron Milheim (Warrior Run), 3-1; Ryan Crookham (Saucon Valley) DEC Anthony Evanitsky (Wyoming Area), 9-4; Cade Wirnsberger (Meadowbrook Christian) DEC Easton Toth (Forest Hills), 4-3, 145 pounds: Conner Harer (Montgomery) MD Story Buchanan (Girard), 26-13; Evan Maag (Notre Dame GP) F Ty Watson (Penns Valley), 2:43; Kaiden Wagner (Lewisburg) DEC Carter Gill (Hickory), 3-1; Eric Alderfer (Faith Christian Academy) DEC Trevor Weyandt (Chestnut Ridge), 6-1, 152 pounds: Jackson Arrington (Forest Hills) F Michael Duggan (Boiling Springs), 5:05; Justin Richey (Quaker Valley) DEC Justice Hockenberry-folk (West Perry), 5-2; Andrew Christie (Bishop McDevitt) DEC Jack Moyer (Chestnut Ridge), 9-2; Devon Deem (Montgomery) DEC Tyler Berish (Beth Center), 3-1 SV, 160 pounds: Grant Mackay (Laurel) DEC Ty Nixon (Muncy), 6-1; Ganon Smith (Newport) F Christian Hirak (Derry), 5:39; Zeke Dubler (Glendale) F Anthony Glessner (Bishop McDevitt), 4:13; Holden Garcia (Notre Dame GP) MD Luke Moore (Chestnut Ridge), 14-1, 172 pounds: Garrett Garcia (Southern Columbia) DEC Suds Dubler (Glendale), 2-1; Rune Lawrence (Frazier) DEC Nolan Lear (Benton), 7-0; Riley Parker (Canton) DEC Caleb Close (Bald Eagle Area), 10-4; Jake Jones (Saucon Valley) F Gavin Stewart (Marion Center), 0:49, 189 pounds: Cole Karpinski (Greenville) F Ty Csencsits (Saucon Valley), 5:47; Patrick Cutchember (Quaker Valley) DEC Hadyn Packer (Jersey Shore), 10-5; Seth Stewart (Brockway) F Jacob Scheib (Tri Valley), 4:48; Isaac Cory (Montoursville) DEC Noah Gnibus (Mt. . Wrestling - Boys; Wrestling - Girls; Doubles. There are three ways for fans to catch the action at the 2022 IHSAA State Wrestling Championships 1. Last Year's Sectional Results (Saturday, June 19 at Joliet . Pleasant), 5-1, 215 pounds: Dayton Pitzer (Mt. Of the seven that won gold Saturday, five have won more then one title in their career. Something he said cost him, occasionally. retherford hodge zain Related Info. The tournament was not sanctioned by the Arkansas Activities Association. Pleasant), 3-1; Jacob Scheib (Tri Valley) DEC Noah Foltz (Bald Eagle Area), 3-1, 215 pounds: Nick Woodruff (Wyalusing) F Kirk Bearjar (Forest Hills), 2:19; Cael Black (Eisenhower) DEC Brody Kline (Berks Catholic), 2-1; Dante Mahaffey (Saucon Valley) DEC Damon Backes (Mount Carmel), 8-2; Abe Keep (Girard) DEC Vitali Daniels (Bentworth), 8-6 SV, 285 pounds: Xavier Reyda (Corry) DEC Tyler Pfizenmayer (Saucon Valley), 5-3; Emmanuel Ulrich (Mifflinburg) F Braden Ewing (Tyrone), 3:30; Charles Sheppard (Hamburg) F Matt Watkins (Tussey Mountain), 4:19; Leo Muzika (Faith Christian Academy) DEC Cameron Carter-green (Washington), 4-2 TB2, 106 pounds: Mason Beatty (Mount Union) MD Jace Gessner (Lewisburg), 11-2; Brayden Hartranft (Berks Catholic) DEC Cael Dailey (Franklin), 5-2; Jacob Sombronski (United) MD Kale Quigley (Susquenita), 8-0; Major Lewis (Trinity) DEC Jack Darlington (Penns Valley), 10-4, 113 pounds: Mason Mclendon (Susquenita) MD Gideon Bracken (United), 8-0; Brady Struble (Mifflinburg) TF James Walzer (Montour), 15-0 4:22; Aidan Gruber (Lehighton) DEC Brock Holderbaum (Chestnut Ridge), 7-5; Cooper Feltman (Notre Dame GP) MD Hunter Giebel (Commodore Perry), 10-2, 120 pounds: Logan Richey (Quaker Valley) DEC Owen Hershelman (Saegertown), 5-2; Jacob Deysher (Brandywine Heights) DEC David Kennedy (Montoursville), 9-7 SV; Ross Dull (Chestnut Ridge) MD Marcus Colson (Camp Hill), 9-0; Jackson Rush (West Perry) DEC Trevor Donaldson (Meyersdale), 5-0, 126 pounds: Eli Bounds (Boiling Springs) DEC Dylan Bruce (Elizabeth Forward), 3-1; Dylan Granahan (Benton) DEC Gaven Suica (Burgettstown), 3-2; Cameron Mingee (Littlestown) DEC Chase Weimer (Port Allegany), 8-7; Noah Doi (Camp Hill) DEC Timmy Cafrelli (South Side), 10-5, 132 pounds: Peter Chacon (Montour) DEC Marvin Armistead (Berks Catholic), 4-0; Parker Pisarchick (Brockway) DEC Blain Puchalsky (West Perry), 2-0; Ashton Sipes (Tyrone) DEC Dominic Caldwell (Susquenita), 6-1; Caiden Puderbach (Hughesville) DEC Niko Ferra (Burrell), 7-4, 138 pounds: Kole Biscoe (Southern Columbia) DEC Andrew Johnson (Southmoreland), 7-3; Brayden Kunselman (Brookville) DEC Cody Wagner (Faith Christian Academy), 6-0; Carmine Lenzi (Berks Catholic) F Rudy Brown (Burgettstown), 4:25; Gavin Fehr (Catasauqua) DEC Mason Weyant (Chestnut Ridge), 4-3, 145 pounds: Hayden Mann (Conwell-Egan) DEC Chase Frameli (Jefferson Morgan), 5-0; Mason Leshock (Line Mountain) MD Ean Wilson (Boiling Springs), 13-5; Cael Markle (Saucon Valley) DEC Gage Heilbrun (Marion Center), 7-6; Shawn Szymanski (Burrell) F Camren Klenke (Reynolds), 4:46, 152 pounds: Gannon Jaquay (Eisenhower) DEC Dalton Clymer (Northwestern), 3-2; Justin Richey (Quaker Valley) DEC Keegan Ramsay (Notre Dame GP), 4-1; Deegan Ross (Lackawanna Trail) F Conor Johnson (Mt.

Benton High School State Championships . stoughton wrestling state final kaukauna wiaa too much team madison host division benton posting runner austin win season Wrestling starts at 9 a.m. Thursday with the Class 2A preliminaries and first round. Champions will be crowned on Saturday at 2 p.m. (2A) and 7 p.m. (3A . By Gary Abbott, USA Wrestling | Feb. 21, 2022, 2:55 p.m. (ET) The Benton County Wrestling Championship was held at Philomath High School on Wednesday, December 27. I think the experience will play a big role.. 2011 - Zach Strickland, Muncy - 152 AA. The Bobcats top-ranked 126-pound senior has always possessed a high-powered offense, but at times in the past would wrestle conservatively against better opponents. . Copyright 2022 Nexstar Media Inc. All rights reserved. . I knew coming off that year Id be back there and getting the win at some point., Ive been pretty focused on it, Moore said.

In Class 3A Mifflin County's Nic Allison (113), Kyler Everly (145) and Trey Kibe (172) remain in the hunt while Mount Union's Bryce Beatty (113) [] Below is a weight-by-weight rundown of the Junior and 16U freestyle results, as well as notes and observations from the action. It was a goal of mine, Moore said. 2000 5A South Conference Champions.

Date: Saturday, Feb. 15, 2020. One will be wrestling for a state championship-Benton sophomore Mason Watch Live Mt. Finals. In Class 1A, third-ranked Lisbon will compete in a sectional at English Valleys in North English. The Bulldogs are 5A State Wrestling Champions!

John and his twin . .

George Achica, Baltimore Colts (Andrew Hill HS) - CA State Champion in `78 & 3rd State in `79. The sophomore is 35-3 and is coming off a victory over two-time state medalist Nolan Lean of Benton in the Northeast Regional final. Pleasant), 7-2, 145 pounds: Ty Watson (Penns Valley) F Hayden Ward (Canton), 5:43; Cael Markle (Saucon Valley) DEC Story Buchanan (Girard), 9-7; Trevor Weyandt (Chestnut Ridge) F Mason Leshock (Line Mountain), 2:13; Carter Gill (Hickory) DEC Hayden Mann (Conwell-Egan), 6-1, 152 pounds: Hunter Hohman (Grove City) MD Justice Hockenberry-folk (West Perry), 8-0; Michael Duggan (Boiling Springs) F Deegan Ross (Lackawanna Trail), 4:10; Tyler Berish (Beth Center) DEC Kane Kettering (Reynolds), 1-0; Cooper Price (Wyoming Area) DEC Jack Moyer (Chestnut Ridge), 5-2, 160 pounds: Christian Hirak (Derry) DEC Collin Hearn (Conneaut Area), 3-2; Robert Schneider (Lackawanna Trail) DEC Ty Nixon (Muncy), 5-3; Aiden Zimmerman (Johnsonburg) DEC Luke Moore (Chestnut Ridge), 5-4; Bryant Green (Towanda) DEC Anthony Glessner (Bishop McDevitt), 3-0, 172 pounds: Caleb Close (Bald Eagle Area) DEC Kaden Dennis (Johnsonburg), 5-1; Nolan Lear (Benton) DEC Gabriel Davis (Berks Catholic), 7-1; Garrett Tettemer (Notre Dame GP) DEC Gavin Stewart (Marion Center), 4-0; Suds Dubler (Glendale) F Lucas Lawler (Bishop McDevitt), 2:53, 189 pounds: Hadyn Packer (Jersey Shore) F Tucker Paynter (Trinity), 2:43; Ty Csencsits (Saucon Valley) DEC Joseph Lapenna (Notre Dame GP), 4-3; Landon Caldwell (Saegertown) DEC Noah Gnibus (Mt. lhsaa rummel benton landen poole wrestles bock

Strona nie została znaleziona – Pension HUBERTUS***

It looks like you’re lost...

404

It looks like nothing was found at this location. You can either go back to the last page or go to homepage.

Wenn Sie Fragen haben, kontaktieren Sie uns bitte. Wir sprechen Deutsch.

Informationen

Kosewo 77, 11-700 Mrągowo
Masuren, Polen

Rufen Sie für Reservierungen

Schnell Über uns
  • 10 Doppelzimmer, 1 Appartment
  • Direkt am Juksty See
  • Im Herzen von Masuren (zwischen Mrągowo und Nikolaiken)
  • Lagefeur und Grillplatz
  • Frühstück und Abendessen
  • Kostenlos Wi-Fi-Internet
  • Eigene Strand mit Steg
familienurlaub am see
Masuren Pension HUBERTUS

Copyright © 2022. Alle Rechte vorbehalten.